Putování za krajkou
moje putování - aneb můj život s krajkou

Mezinárodní den krajky

11. 7. 2021, celý svět


Každým rokem se koná v červenci v celém světě mezinárodní den krajky. Tento den všichni vyrábí krajku, ať už paličkovanou, šitou, frivolitkovou nebo jinou.

...

Online vyhodnocení soutěže Prkna, co znamenají svět

13. 12. 2020, online


Vyhodnocení a předávání cen soutěže „Prkna, co znamenají svět“, která byla součástí festivalu v Krakovanech se kvůli covidové situaci uskutečnila online přes facebook. 

...

Online Festival paličkované krajky v Krakovanech

24. 10. 2020, online


Festival, který se koná každoročně v Krakovanech se letos kvůli koronavirové situaci nemohl uskutečnit naživo. Festival ale nebyl zrušen úplně a byl online na facebooku. Na programu festivalu byly 

...

Desatero řemesel

21. – 24. 7. 2020, Poniklá


V létě jsem navštívila krkonošskou vesničku Poniklá, kde se konalo desatero řemesel. Jsou to každoroční červencové kurzy s většinou tradičními řemesly. Na celý týden si může každý vybrat buď jedno anebo dvě řemesla. Vyučuje se mnoho řemesel jako třeba

...

Srdíčka pro zdravotníky


Akce Srdíčka pro zdravotníky byl ze začátku nápad litvínovských krajkářek, kdy se upaličkují srdíčka a ty se rozdají zdravotníkům za jejich práci hlavně v první linii. Postupně se tento nápad rozšířil mezi všechny krajkářky. 

...

Kurz idrijské krajky – pokračování

8. 2. 2020, Brno


V sobotu se konal opět kurz idrijské krajky. Tentokrát jsme se učili ozdobné prvky - plátnové žilky v polohodu. Žilka v polohodu je jeden nebo více svislých párů prohozených vodivým párem plátnem.

...

Krajkářské a řemeslné trhy

9. 11. 2019, Praha


Krajkářský spolek uměleckých řemesel pořádá dvakrát za rok, na jaře a na podzim, Krajkářské a řemeslné trhy v Praze v prostorách Základní školy Curieových. 

...

Mezinárodní setkání krajkářek a Bienále české krajky

26. 9. 2019, Vamberk


Ve Vamberku se každým rokem koná koncem června mezinárodní setkání krajkářek a každé dva roky soutěž Bienále české krajky, které jsem se letos poprvé zúčastnila.

...

1 / 5 »